• YURDUNUZ NE KADAR GÜVENLİ?
*** Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için yurdumuzda 24 saat Nöbetçi Yönetim Memuru, akşam 18.00 sabah 09.00 arasında Güvenlik Görevlisi bulunmaktadır.
*** Ayrıca 24 saat güvenlik kamerası ile giriş- çıkışlar kontrol altında tutulmaktadır.
*** Bunun yanında can güvenliğiniz için son sistem yangın söndürme sistemimiz, paratonerimiz ve depreme dayanıklılık belgelerimiz mevcuttur.
• ÜNİVERSİTELERE ULAŞIM NASILDIR?
*** Hacettepe Üniversitesi – Anakara Üniversitesi Cebeci ve Sıhhiye Kampüslerine yürüyerek gidebileceğiniz gibi ücretsiz servislerimizden faydalanarak 5 dk. sonra okulunuzda olabilirisiniz. Ayrıca TED Üniversitesine yürüyerek 5 dk. lık mesafede olan yurdumuz Ankara’nın her yerine hizmet veren Metro Ulaşım Kolej durağına 600 m uzaklıktadır.
• YURDUNUZDA ÇAMAŞIR HİZMETLERİ AYRI BİR ÜCRETE TABİMİDİR?
*** Yurdumuzda çamaşır makinalarının ve ütülerin kullanılması ücretsizdir.
• YURDUNUZDA ISINMA NASIL SAĞLANMAKTADIR?
*** Yurdumuzda ısınma, doğalgazlı merkezi ısınma sistemi ile ısınmakta olup mevsim ve hava durumuna göre görevliler tarafından derecesi kontrol edilerek sağlanmaktadır.
• YURDUNUZUN HERHANGİ BİR DERNEK, VAKIF VEYA CEMAATLE BAĞLANTINIZ VAR MI?
*** T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı, ruhsatlı olarak faaliyet göstermekteyiz. Herhangi bir dernek, vakıf, düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Atatürkçü, çağdaş, evrensel ve laik yurt hizmeti sunmak amacından hareket ile hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.
• YURDUNUZDA MİSAFİR ÖĞRENCİ OLARAK KALMA İMKÂNI VAR MI?
***Yurdumuzda, belirli kurallar ve zaman dilimi çerçevesinde yer imkânı sağlamaktayız. Dönemsel staj ve seminer öğrencileri, TUS ve DUS kampı, yüksek lisans öğrencileri gibi şehir değiştirmek durumunda kalan misafirlerimize kapımız her zaman açıktır.
• FİYATLAR İLE İLGİLİ NASIL BİLGİ ALABİLİRİZ?
***Farklı oda tipleri ve fiyatlandırmaları olduğundan dolayı yüz yüze görüşme sonrası fiyat bilgisi vermeyi tercih ediyoruz. Ankara’ya gelmeden önce ön bir bilgi sahibi olmak isterseniz de telefon numaralarımızdan veya internet üzerinden iletişime geçebilir ve ön bir bilgi alabilirisiniz.
***Ayrıca, Eylül ayında başlayan yeni eğitim öğretim döneminin Haziran ayında sonlanması ile birlikte aylık ücret, yurdumuzda 9 ay üzerinden hesaplanmakta olup, 9 aylık toplam yurt ücretini 12 ay taksitlendirerek ödeme kolaylığı sağladığımızı bilmenizi isteriz.
• YURDUNUZUNDA YEMEK HİZMETİNDEN NASIL FAYDALABİLİRİZ?
*** Yurdumuzda yemek hizmeti aylık ücrete dâhildir.
Sabah Kahvaltısı Hafta İçi : 07.00 – 09.30
Hafta Sonu Cumartesi – Pazar : 08.00 – 11.00
Akşam Yemeği 7 gün : 18.00 – 21.00 ‘dir.
*** Ayrıca, kendi istediğiniz bir yemeği yapabilmeniz için ortak bir öğrenci mutfağı bulunmakta, her gün 16.00’da ücretsiz çorba servisimiz bulunmaktadır.